20 Aleksandra Milovanović 65' 21 Sara Lulić 80'
  • 22 Nikoleta Frank 59'
  • Renato Pirša

ŽFK Spartak - FC Warriors 3 : 4 (2:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion, pomoćni teren sa veštačkom travom. DATUM: 05. 08.2018. od 17:00 h. SUDIJA: Boris Vukanović (Subotica). VREME: Sunčano, veoma toplo i sparno.

K

adetkinje (U-17) ženskog fudbalskog kluba Warriors iz Kanade (Edmonton) odigrale su prijateljski meč sa B timom Spartaka (kadetkinjama) koje će se od ove sezone uključiti u takmičenje u Drugoj ligi Srbije, grupa Sever. Na svojoj evropskoj turneji Kanađanke su prethodno već odigrale prijateljski meč sa seniorkama Crvene zvezde, a slede im mečevi protiv dve mađarske ekipe, MTK Hungaria i Ferencvaroš.

Mlade "golubice" su povele golom Jelene Maksimović u 28. minuti, a na 2:0 je povisila Staša Đokić koja je iskoristila nepažnju golmanke i sa oko 25 metara šutirala pod prečku.
Rezultat na 2:1 smanjuje Makayla Janik. Osam minuta kasnije Jelena Maksimović pravi brz prodor po levoj strani, ubacuje loptu do Vanje Petrović koja loptu prosleđuje u mrežu za 3:1.

Lep pokušaj u 75. minuti imala je Milica Vignjević (Warriors), ali je lopta pogodila prečku. Nakon izlaska iz igre Marije Rajić i Emine Pervanović osetno je oslabila Spartakova odbrana što Kanađanke vešto koriste i u roku od svega 5 minuta postižu čak 3 gola za konačnih 3:4.