• 17 nema
  • 18 nema
  • Renato Pirša

ŽFK Spartak - ŽFK Bačka (B.P.) 11 : 1 (5:1)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, pomoćni teren sa veštačkom travom. DATUM: 30.09.2017. od 12:00 časova. SUDIJA: Vukanović Boris (Subotica). ASISTENTI: Blagojević Filip i Vukanović Nenad. DELEGAT: Vukanović Ilija (Subotica).VREME: Sunčano i prijatno za igru.

Mlade "golubice" nisu realizovale dva penala

Gostujuća ekipa borbena i poletna, ali sa nedovoljno igračkog iskustva. Većina golova je primljena upravo zbog neiskustva. Bačka tek od ove sezone debituje u Razvojnoj ligi.

P

rva akcija Spartaka, gužva u kaznenom prostoru Bačke, neoprezna intervencija golmanke i lopta je završila u mreži (autogol). Tekao je 15. minut, Sara Stopić šutira sa oko 12-13 metara, iskosa sa leve strane, i pogađa dalji ugao za 2:0. Tri minuta kasnije priliku koristi Kozlica Mila koja prihvata loše ispucanu loptu i šalje je u mrežu rivalske ekipe. Na 4:0 rezultat povećava Delić Vanja koja je bila najsnalažljivija u nastaloj gužvi u kaznenom prostoru Bačke, prihvata odbijenu loptu i sa 6-7 metara loptu šalje pod prečku. Ista igračica je samo minutu kasnije bila u izglednoj prilici, ali je lopta pogodila okvir gola. U 26. minuti igračica br. 4 Dubovski igrala je rukom i sudija pokazuje na belu tačku. Spartakova golmanka izvodi kazneni udarac, ali lopta pogađa stativu. Odbijenu loptu prihvata Vanja Petrović, šutira ali lopta ide van okvira gola. Danas najkorisnija igračica u domaćoj ekipi, Sara Stopić, šutira iz daljine, a lopta u paraboli završava pod prečkom za 5:0. U 29. minuti kapitenka gostujuće ekipe Okuka Sara beži od svojih čuvarki i kraj nemoćne golmanke pogađa mrežu za 5:1. U 35. minuti u kaznenom prostoru je oborena Anđela Marković, pa je dosuđen penal, ali ga Anđela Maljan nije iskoristila.

U drugom poluvremenu dominacija domaće ekipe je bila još izraženija, a u listu strelaca se za 15 minuta upisuju Vanja Petrović (6:1), Darisa Ademi (7:1) i Sara Stopić (8:1). Deveti gol postiže dugonoga Anđela Maljan koja je loptu primila na sredini terena, uspela da pretrči do zone šuta i u situaciji 1 na 1 rutinski pogađa mrežu. U nastavku igre istakla se Georgina Pataki koja postiže dva ekspresna gola. U 62. minuti šutira sa 16-17 metara parabolu pod prečku i u 63. minuti sličan gol sa oko 15 metara.