• 6. Glumac Bojana 39'
  • 14. Miljković Teodora 39'
  • Nemanja Savić
ŽFK Vojvodina – ŽFK Spartak 5 : 1 (2:1)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Novi sad, SC Sajmište. DATUM: 06. 05. 2017. od 16:30 časova. SUDIJA: Dimitrijević (NS). ASISTENTI: Gajatović i Malešević. DELEGAT: Utješanović (Novi Sad)

U

U 12. kolu Razvojne lige Srbije, mlade golubice pružile su snažan otpor starijoj, snažnijoj i mora se reći iskusnijoj ekipi novosadske Vojvodine. Pre sažetka ove utakmice važno je napomenuti da je ekipa Spartaka imala 5 devojčica najmlađeg dozvoljenog godišta 2004. u prvih 11 i uspele da daju prvi gol u ovoj sezoni domaćoj ekipi.

U prvom poluvremenu je bilo 2-1, a njega je obeležila Milica Denda sa dva pogotka u 3. i 22. minutu, u 7. minutu rezultat je izjednačila Spartakova golgeterka Vanja Petrović. Domaća ekipa je konstantno napadala i stvarala šanse, dok su se mlade golubice taktički organizovano branile i pokušavale da kontra napadima ugroze gol domaće ekipe. U 30. minutu utakmice iz igre je zbog povrede izašla Anđela Marković, što je olakšalo posao domaćoj ekipe, jer je ona do tada pravila velike probleme odbrani domaće ekipe.

U nastavku utakmice domaće igračice pojačale su pritisak i postigle još 3 pogotka (Miljković 2 i Petrović 1 gol), dok u se mlade golubice pod komandom kapitenke Emine Pervanović odupirale dosta dobro.

Za razliku od jesenje utakmice u Subotici, gde je bilo 0-11, mlade golubice su u ovoj utakmici, pa tako i u dosadašnjem drugom delu sezone, jako napredovale i to pre svega u zrelosti u igri, u taktičkoj obučenosti i uz to stekle puno više iskustva, koje će im pomoći da se već sledeće godine puno lakše i ravnopravnije bore protiv Novosađanki.

• Milica Denda u 3. i 22. minutu
  • Vanja Petrović u 7. minutu
  • Teodora Miljković (2)
  • Dušica Petrović (1)
Sledeće kolo najmlađe golubice će ugostiti Budućnost iz Banatskog Brestovca. Utakmica će se igrati u subotu 13. maja 2017. sa početkom od 13:00 časova na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Subotici.