• 17 nema
  • 18 nema
  • Renato Pirša

ŽFK Spartak - ŽFK Stajićevo 9 : 0 (3:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion, pomoćni teren. DATUM: 29. 04. 2017. od 12:00 časova. SUDIJA: Kristijan Čapo (Subotica). ASISTENTI: Nemanja Čokorilo i Siniša Vuković. DELEGAT: Ilija Vukanović (Subotica). VREME: Oblačno i vetrovito, prohladno 11.9°C.

Raspucala se Vanja Petrović

O

slabljena ekipa Stajićeva danas nije mogla da se suprotstavi raspoloženim Golubicama. Gošće su imale nekoliko obećavajućih pokušaja preko usamljene Jovane Golubović, ali bez ozbiljnije podrške saigračica njeni pokušaji nisu uroditi plodom.

Spartak je već u 4. minuti pripretio gostujućoj ekipi, nakon prodora Vanje Petrović po desnoj strani i lepo ubačene lopte u peterac, ali Anđela Marković šutira pored stative.
Vodeći gol u 12. minuti nakon solo prodora postiže Georgina Pataki. Šest minuta kasnije Darisa Ademi iz poluokreta sa oko 6-7 metara postiže drugi gol za Spartak. U 30. minuti Vanja Petrović se našla u idealnoj prilici 1 na 1, ali šutira pored stative. Pet minuta kasnije ista igračica se našla u skoro identičnoj situaciji, ali se ovoga puta bolje snašla i povisila rezultat na 3:0.

U drugom poluvremenu u 38. minuti Vanja Petrović postiže 4 gol za Spartak. Četiri minuta kasnije Vanja Petrović šutira iskosa sa desne strane, lopta je okrznula neku od igračica Stajićeva i skrenula sa putanje, a iznenađena golmanka loše reaguje i loptu ubacuje u sopstvenu mrežu. Lepim udarcem sa poludistance u 51. minuti kapitenka Emina Pervanović postiže šesti gol. Sedmi gol pada nakon lepog proigravanja i akcije u kojoj Emina Pervanović upućuje preciznu loptu, a Vanja Petrović blagovremeno utrčava u prazan prostor i pogađa mrežu kraj nemoćne golmanke gostujuće ekipe. U 68. minuti borbena Georgina Pataki povisuje rezultat na 8:0, a u poslednjim sekundama meča visprena Vanja Petrović koristi nepažnju odbrane i postavlja konačnih 9:0.