9. kolo Razvojne lige mlađih kategorija sezona 2016 /17

Subotica, 9. april 2017. (nedelja) od 12:00 časova
Strelci: Vanja Petrović (4), Emina Pervanović (4), Zorana Abraham (2), Anđela Marković (1) i Georgina Pataki (1).

Nastupile za ŽFK Spartak: Mila Kozlica (Tajana Brojčin), Dajana Lazarević, Zorana Abraham, Anđela Maljan, Emina Pervanović (K), Georgina Pataki, Sara Stopić, Delfina Keresteš, Bojana Dakić, Anđela Marković i Vanja Petrović.
Nastupile za ŽFK Inđija: Zamaklar, Zdjelar, Zaklanović, Vidanović, Ivanović, Mandić(Panić), Jović, Okulić, Kovačević, Madžarac (Ivaz), Božović

P

obeda domaće ekipe bila je izvesna od samog početka utakmice. Vanja Petrović, mlada Spartakova uzdanica, postiže pogodak u prvoj minuti. Do kraja prvog poluvremena Spartak je vodio sa 4:0. U drugom poluvremenu mlade Golubice igraju još ofanzivnije. Do kraja utakmice ukupno 12 puta su uspele da zatresu mrežu svojih rivalki. Imale su i gošće iz Inđije 2-3 stopostotne šanse, ali nisu imale sreće da postignu počasni pogodak.

Posebno raduje činjenica da su obe ekipe napredovale u odnosu na jesenji deo takmičenja. Domaća ekipa u aspektu zrelosti i odgovornosti u igri, a gostujuća ekipa na polju borbenosti i zalaganja.

Fotografije: SPARTAKmedia®2017