17 nema
    18 nema
  • Slađana (nečitko)
ŽFK Stajićevo - ŽFK Spartak 2 : 4 (2:2)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Stajićevo, stadion OFK Stajićevo. DATUM: 08.10.2016. od 16:00 časova. SUDIJA: Mario Bogićević (Zrenjanin). ASISTENTI: Dušan Bolić i Aleksa Bibin. DELEGAT: Cveta Marinkov (Zrenjanin).

Dobri napadi i odlične odbrane

Mlade fudbalerke oba tima su ostavile dobar utisak. Prikazale su lepu i dinamičnu igru, uz veliku borbenost i požrtvovanje.

M

lade Golubice su utakmicu započele ofanzivno, ali zbog neopreznosti primaju gol već u 5. minuti. Radost domaćina je trajala kratko jer Subotičanke ubrzo postižu izjednačujući pogodak. Sledećih dvadesetak minuta fudbalerke Spartaka nastavljaju sa upornim napadima, ali zbog neiskustva često uleću u nedozvoljene pozicije. U 28. minuti Stajićevo je opet povelo, a Jovana Golubović je ponovo strelac. Spartak ekspresno postiže izjednačujući pogodak. Georgina Pataki je napravila solo prodor i u slalomu nanizala 3-4 odbrambene igračice Stajićeva, da bi na kraju matirala i golmanku za izjednačujućih 2:2.
U drugom poluvremenu Golubice su igrale znatno bolje i sigurnije, ali sve do poslednjih desetak minuta nisu uspele da savladaju čvrstu odbranu domaće ekipe.

• 1:0 - Jovana Golubović, 5. minut
  • 1:1 - Emina Pervanović, 8. minut
  • 2:1 - Jovana Golubović, 28. minut
  • 2:2 - Georgina Pataki, 30. minut
  • 2:3 - Anđela Marković, 64. minut
  • 2:4 - Zorana Abraham, 69. minut
U 5. kolu RLMK mlade Golubice će na svom terenu ugostiti vršnjakinje iz ŽFK Vojvodina..