Petra Buljovčić, besposlena golmanka Spartaka
Klik za veću sliku
ŽFK Spartak - ŽFK Polet 15 : 0 (5:0)

Duel najmlađih: Darisa Ademi (beli) i Mina Strunjaš (zeleni dres)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, prvi pomoćni teren na Gradskom stadionu. DATUM: 01.10.2016. od 11:00 časova. SUDIJA: Kristijan Čapo (Subotica) ASISTENTI: Edvard Kazi i Nemanja Čorokalo. DELEGAT: Ilija Vukanović (Subotica). VREME: Sunčano i toplo, prijatno za igru.

Golubice su tokom celog susreta bile dominatnije, a svoju agilnost su na kraju krunisale visokim brojem postignutih golova. Mlade fudbalerke iz Sivca su na utakmicu došle u znatno oslabljenom sastavu, hrabro su se borile, ali u datom trenutku nisu mogle pružiti snažniji otpor.

U

rezultatskom smislu današnja utakmica nije bila dovoljno zanimljiva jer je izostala ona neophodna doza takmičarske neizvesnosti. Ipak, oba tima su ostavila povoljan utisak u pogledu borbenosti, gde su se posebno istakle najmlađe fudbalerke, a viđeno je i nekoliko lepih poteza kojih se ne bi postidele ni njihove iskusnije koleginice.

Zabeležen je i jedan simpatičan detalj koji gledaoci nisu mogli da primete. Trener Plavih Golubica, Renato Pirša, hteo je da isproba neke elemente defanzivne taktike. U pauzi između dva poluvremena objašnjavao je uz pomoć table i grafikona kakvu igru želi da vidi, ali mlade fudbalerke ponete rezultatom iz prvog poluvremena igrale su potpuno suprotno od onoga kako je od njih traženo.

Ne treba im zameriti. Mnogim devojčicama su ovo tek prvi fudbalski koraci, u prvoj sezoni na velikom terenu.