• 8 nema
  • 13 nema
  • Bojan Hemun
ŽFK Inđija - ŽFK Spartak 3 : 8 (2:2)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Jarkovci. DATUM: 24. 09. 2016. od 13:00 h. SUDIJA: Rilak Nikola (Inđija). ASISTENTI: Dragan Surla (Inđija). DELEGAT: Mile Mlađan (Inđija).

Nakon prošlonedeljnog poraza najmlađe Golubice su u 2. kolu RLMK prikazale dopadljiviju i znatno efikasniju igru i, što je najvažnije, pokazale su da poseduju solidan igrački potencijal.

D

ebitantkinje u RLMK, fudbalerke ŽFK Inđija, demonstrirale su veliku borbenost i entuzijazam dok su mlade Golubice prvo poluvreme započele prilično nesigurno, pod utiskom prošlonedeljnog poraza u Sremskoj Mitrovici.
Za kvalitetniji nastavak utakmice Golubicama je presudna bila pauza između dva poluvremena. Renato Pirša je svojim izabranicama ulio neophodnu dozu samopouzdanja i dao par korisnih saveta, pa su Golubice drugo poluvreme odigrale znatno kvalitetnije, uz punu dominaciju na terenu, što je na kraju rezultiralo visokim skorom.

Nakon utakmice trener Renato Pirša je pohvalio borbenost protivničke ekipe. Takođe je istakao da je podmlađena Spartakova ekipa pokazala solidan igrački potencijal, zbog čega veruje da će mlade Golubice biti u trci za 3. poziciju, ali je do tog cilja potrebno uložiti još mnogo rada.

Na utakmici su se istakle Anđela Maljan (koja je hrabro stala na gol, iako nije golman) i Vanja Petrović koja je postigla 3 gola.

⚫ Ozbiljna zamerka utakmici je loš i nepripremljen teren. Velika je sreća da se niko od devojčica nije povredio.

• 13. min. - Mila Kozlica (Spartak)
  • 16. min. - Mina Vračarević (Inđija)
  • 28. min. - Katarina Andrić (Inđija)
  • 33. min. - Emina Pervanović (Spartak)
  • 42. min. - Anđela Marković (Spartak)
  • 47. min. - Anđela Marković (Spartak)
  • 50. min. - Vanja Petrović (Spartak)
  • 52. min. - Zorana Abraham (Spartak)
  • 60. min. - Vanja Petrović (Spartak)
  • 65. min. - Tamara Toma (Inđija)
  • 70. min. - Vanja Petrović (Spartak)
U 3. kolu, u subotu 1. oktobra, mlade Golubice na svom terenu dočekuju ekipu ŽFK POLET iz Sivca.