• Тренер:

Петар Курћубић

Спартак ДОО - Машинац 1 : 2 (0:0)

Победничка екипа / фото: фејсбук Машинац

Тешко је пао пораз младим Голубицама иако су знале да пред собом имају искусне ривалке вредне респекта. Утакмицу јесу изгубиле, али на крају су испраћене честиткама и аплаузом. Заслужиле су. Ушле су у меч храбро, дрско и одважно.

Младе Голубице велике и у поразу

П

рво полувреме фудбалерке Спартака ДОО су биле боље, имале су већи посед лопте и чешће атаковале на гол гостујуће екипе, али су и поприлично грешиле у завршници па је прво полувреме завршено без голова.

У другом полувремену страх од ривалки, ако је уопште постојао, потпуно је нестао и оне настављају да се играју и поигравају лоптом. Нижу се лепе акције, али робусне и (пре)брзе играчице Машинца не дозвољавају да се Голубице превише размахну и приближе голу. У 64. минути Анђела Марковић шутира са дистанце полуволејом и погађа мрежу за 1:0. На терену ерупција одушевљења. Спартаков кадетско-омладински тим иако најмлађи лако и супериорно је протутњао кроз Прву лигу. Од 18 утакмица добиле су 17, а само су једну одиграли нерешено. Осећају да знају и мисле да могу тако лако и против Машинца.
Али на неким играчицама већ се примећују знакови умора. Машинац појачава темпо, игра на све или ништа јер нема шта да изгуби, па је одбрана Спартака на великим искушењима. Георгина Патаки је изванредна. Не губи ниједан дуел, чак ни против искусне Милице Станковић, а чуварка мреже Николета Праштало је бриљирала током целе утакмице одличним интервенцијама. Последњих двадесетак минута већ посустале Голубице више нису у стању да прате наметнути темпо. Машинац се сели на половину терена домаће екипе. Прво је Јана Стевановић поравнала резултат на 1:1 да би само 3 минута касније капитенка Милица Станковић лепим голом свом тиму обезбедила пролазак у 1/4 финала Купа.

Био је то очекивани тренутак истине. Стручни штаб и фудбалерке Машинца су у поштеној игри заслужено победиле. Била је лепа утакмица у којој је искуснија екипа побрала ловорике, што је и било за очекивати. Недавно смо најављујући утакмицу написали: "Да ли младост може победити искуство?! Тешко, али једно је сигурно. Обе екипе играју допадљив фудбал и публика ће сигурно уживати у лепом фудбалу." И нисмо погрешили.

Искрене честитке играчицама обе екипе на занимљивој фудбалској представи.

НАЈБОЉА ОЦЕНА:
  • Георгина Патаки

ИЗВОД ИЗ ЗВАНИЧНОГ ЗАПИСНИКА:

МЕСТО: Суботица, Градски стадион, помоћни терен са вештачком травом. ДАТУМ: 07. 05. 2022. од 16,30 часова. СУДИЈА: Јелена Међедовић. ПОМОЋНЕ СУДИЈЕ: Ивана Јовановић и Бојана Шћепановић. ДЕЛЕГАТ: Ана Тепшић. ВРЕМЕ: Облачно без падавина.