17 Ема Лефевр
  • Тренер:

Борис Арсић

Спартак - Слога Земун 5 : 0 (1:0)

Клубови финалисти као да су заборавили да играју за пехар националног Купа и да утакмица иде директно у етер. Прво полувреме углавном незанимљиво и недовољно афирмативно за ранг такмичења. Слога се затворила на својој половини терена и користила сваки моменат да умртви и опструише игру. Са друге стране фудбалерке Спартака праве доста грешака и не проналазе добитну комбинацију да угрозе гол Љиљане Гардијан.

Спартаку припала дупла круна

О

сим лепог гола који је Алиса Куси постигла у 8. минути и идеалне прилике коју је Амбер Трип упропастила слабим шутом и то право у руке Гардијанове, у првом полувремену практично ништа занимљиво није виђено.

На почетку другог полувремена, већ у 47. минути, на асистенцију Анђеле Фрајтовић у простор утрчава Живана Ступар и постиже други гол за Спартак. Трећи гол поново постиже Живана Ступар на асистенцију Тијане Филиповић. Недуго потом у игру улази Милица Шарић и изводи корнер, а набачену лопту Виолета Словић шаље главом у мрежу за 4:0. Пети гол постиже виспрена Тијана Филиповић у 77. минути након грешке и несналажења Слогине одбране.

НАЈБОЉА ОЦЕНА:

• Живана Ступар

ИЗВОД ИЗ ЗВАНИЧНОГ ЗАПИСНИКА:

МЕСТО: Бачка Топола, стадион ТСЦ Арена. ДАТУМ: 03. 06. 2022. од 20:00 часова. СУДИЈА: Марина Живковић. ПОМОЋНЕ СУДИЈЕ: Александра Костић и Бојана Шћепановић. ЧЕТВРТИ СУДИЈА: Мима Станковић. ДЕЛЕГАТ: Ненад Јеринић. ПОСМАТРАЧ: Зоран Ћупић. ВРЕМЕ: Ведро, топло