17 Ема Лефевр 78'
  • Тренер:

Борис Арсић

Спартак - Раднички 1923 8 : 0 (3:0)

Спартак је прилично лоше започео утакмицу. Имале су Голубице теренску иницијативу и посед лопте, стварале су шансе, али у завршници нису биле у довољној мери конкретне да искористе указане прилике. Заслуга за почетну неефикасност домаће екипе свакако припада и гошћама које су врло добро покривале терен и на време осујећивале покушаје Голубица да им угрозе гол.

Обезбеђен пролазак у 1/8 финала

С

едам минута пре завршетка првог полувремена младе Крагујевчанке су платиле цену свог неискуства. Најбољи стрелац Супер лиге, Тијана Филиповић, у гужви у пред голом, у размаку од само два минута постиже два гола, оба на асистенцију Анастасије Ћирић. Збуњене и помало деморалисане Крагујевчанке само минуту касније примају и трећи гол. Стрелац је била Милица Шарић на асистенцију Живане Ступар. Био је то почетак краја...

У другом полувремену Голубице играју своју игру, од ноге до ноге, много су искусније од гошћи, а ове више не могу тако ефикасно да се супротставе шампионкама као што су то чиниле у првом полувремену. Уследила је голеада. 4:0 Анастасија Ћирић на асистенцију Алине Бака. На 5:0 поново резултат повисује Анастасија Ћирић. Шести гол, најлепши на утакмици, постигла је Тијана Филиповић, са око 18-20 метара, прецизном параболом под пречку. На 7:0 повисила је Анастасија Ћирић, а коначних 8:0 уписано је на име Тијане Филиповић.

Чак четири пута су Голубице успеле да погоде "дрвенарију". Стативу су погодиле Весна Миливојевић (22. минут) и Анђела Фрајтовић (80. минут), а пречку су продрмале Алина Бака (61. минут) и Анастасија Ћирић (75. минут).

ИЗВОД ИЗ ЗВАНИЧНОГ ЗАПИСНИКА:

МЕСТО: Суботица, Градски стадион. ДАТУМ: среда 20.04.2022. од 14:00 часова. СУДИЈА: Јована Шијан. ПОМОЋНЕ СУДИЈЕ: Дуња Вукчевић и Андреа Мијаиловић. ДЕЛЕГАТ: Ненад Јеринић. ВРЕМЕ: Местимично сунчано, слаб ветар, 15 °C.