5 Sanela Jovanović 84'
    14 Stefana Daničić 60'
    16 Teodora Tufegdžić
ŽFK Požarevac - ŽFK Spartak 1 : 5 (0:4)

Pitanje koja ekipa će obezbediti prolazak u polufinale Kupa Srbije za dame, Požarevac ili Spartak, rešeno je praktično u roku od četvrt sata. Dva prekida i dve uigrane akcije od kojih već u 3. minuti Živana Stupar postiže prvi gol, a tri minuta kasnije kapitenka Violeta Slović povisuje na 0:2. Na 0:3 u 14. minuti u listu strelaca se upisuje Alice Kusi, a 4 minuta kasnije gol postiže i najefikasniji strelac Super lige Tijana Filipović.

Spartak drugo poluvreme počinje da četiri gola prednosti i nema potrebe da se previše zamara. Utisak da je Spartak mogao postići i više golova, a najzreliju šansu imala je Violeta Slović u 50. minuti sa bele tačke. Stručni štab se umesto golova odlučio za mudriju varijantu. Za tri dana, u nedelju, igra se 5. kolo plej-ofa protiv Crvene zvezde, a u sredu je na programu polufinalna Kup utakmica.
Požarevac je preko Milice Šebek u 68. minuti "srećnim" golom uspeo da smanji rezultat na 1:4. Šebekova je šutirala sa distance, lopta je pogodila prečku i od leđa Milice Kostić se odbila i završila u mreži. Tačku na meč i rezultat od 1:5 postavila je Tijana Filipović.

NAJBOLJA OCENA:
  • Tijana Filipović

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:

MESTO: Požarevac, Gradski stadion. DATUM: 13.05.2021. od 16:30 h. SUDIJA: Jelena Međedović. ASISTENTI: Aleksandra Кojović i Bojana Šćepanović. DELEGAT: Marko Antić.