2 nema
  • Slobodan Miletić

Kristina Tanasković

ŽFK Mašinac - ŽFK Spartak 2 : 1 (2:1)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Niš, Delijski vis. DATUM: 22.05.2019. od 14:30 h. SUDIJA: Ivana Čolaković (Boljevac). ASISTENTI: Aleksandra Kostić i Andrijana Ćirković . DELEGAT: Dejan Ivanović (Kruševac). VREME: pretežno sunčano.

SPARTAK JE FINALISTA KUPA

T

eško je bilo Mašincu da dostigne prednost Spartaka od 6 golova iz prve utakmice, ali je makar na svom terenu imao zadovoljstvo da porazi Subotičanke.

Mašinac je golom kapitenke Milice Stanković poveo u 7. minuti. Spartak je izjednačio u 31. minuti preko Kristine Tanasković, a sedam minuta kasnije Andrijana Pejčić postiže gol za Mašinac i praktično u prvom poluvremenu postavlja konačan rezultat od 2:1 za Mašinac.

Sa ukupnim skorom od 7:2 iz dva polufinalna susreta, Spartak se kvalifikovao za finale Kupa Srbije. Drugi finalista je Crvena zvezda koja je sa ukupnim skorom 2:1 bila bolja od zemunske Sloge (2:1 i 0:0).

• Milica Stanković, 7. minut
  • Kristina Tanasković, 31. minut
  • Andrijana Pejčić, 38. minut
FINALE KUPA U GODINI JUBILEJA
S obzirom da ŽFK Spartak ulazi u godinu jubileja - 50 godina postojanja kluba, klub je podneo kandidaturu FSS da Grad Subotica i ŽFK Spartak budu domaćini i organizatori finalne utakmice Kupa. Imajući u vidu da Grad Subotica i JKP Stadion iz godine u godinu unapređuje uslove u pogledu kvalitetnije infrastrukture (nov teren) i pratećih sadržaja (semafor, rasveta, ozvučenje) i pokazuju interesovanje da organizuju velike događaje na Gradskom stadionu u Subotici, šteta bi bilo da FSS ne iskoristi dobru volju lokalne samouprave za promociju ženskog fudbala.
Predlog kluba je da se finalna utakmica Kupa Srbije za žene odigra 1. ili 2. juna sa početkom u 20 časova na glavnom terenu Gradskog stadiona u Subotici.