19 Adrijana Derviši

Violeta Slović

ŽFK Spartak - ŽFK Crvena zvezda 3 : 1 (1:1)

Trofej pobednika ponovo u rukama "golubica" / Foto: Goran Todorov & subotica.com

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 02.06.2019. od 20:00 h. SUDIJA: Jelena Cvetković (Leskovac). ASISTENTI: Danijela Stojanović, Ivana Jovanović i Milica Milovanović. DELEGAT: Željko Reljić (Petrovaradin). VREME: Vedro, toplo.

Sitne verbalne čarke, lansirane desetak dana pre odigravanja utakmice, osim što su nepotrebno dizale tenziju između klubova, nisu uspele da poremete fudbalerke, niti da utiču na kvalitet prikazane igre. Mnogobrojna publika koja je došla da isprati meč mogla je da uživa u dinamičnoj igri dve kvalitetne ekipe.

Golubice se još jednom vinule u visine

I

pored direktnog TV prenosa na ArenaSport 3, mnogobrojni ljubitelji ženskog fudbala nisu hteli da se odreknu doživljaja koji pruža ambijent stadiona. I nisu se pokajali jer je imalo šta da se vidi. Vodila se velika borba na polovini terena gostujuće ekipe. Viđeno je mnoštvo prelepih akcija, poteza i prilika, kao i četiri gola. Na kraju su fudbalerke Spartaka posle velike borbe uspele da savladaju Crvenu zvezdu, prošlogodišnjeg pobednika Kupa.

Tijana Filipović, neuhvatljiva za Zvezdine igračice, nakon asistencije veoma korisne Tijane Matić, uspela je u 23. minuti da zatrese mrežu Sare Cetinje. Dva minuta pre završetka prvog poluvremena Mirela Tenkov se probila u šesnaesterac, ali je došlo do sudara sa Spartakovom golmankom. Dovoljno dobar argument da sudija Jelena Cvetković opravdano pokaže na belu tačku. Aleksandra Savanović je siguran egzikutor za izjednačenje 1:1.

Nakon izjednačenja, igra dobija na žustrini u nastavku utakmice, uz sve češće i hrabrije izlete gostujućih igračica ka golu Milice Kostić, ali je sigurna odbrana predvođena kapitenkom Violetom Slović blagovremeno otklanjala sve pretnje. U 52. minuti, nakon što je Aline Rosa da Costa oborena u kaznenom prostoru, Violeta Slović sa bele tačke povisuje rezultat na 2:1.
Konačan rezultat od 3:1, nakon poprilično profulanih prilika, postigla je Alina Rosa da Costa u 76. minuti.