7 Clare Murphy 46'
    9 Aimee Phillips 46'
    17 Tijana Matić 46'
ŽFK Spartak - ŽFK Rad 10 : 1 (4:1)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 10.03.2018. od 13:00 časova. SUDIJA: Jasmina Mickoska (Obrenovac). ASISTENTI: Ivana Jovanović i Marija Đorđević. VREME: Sunčano, 15,7°C

Marija Ilić je nakon duže pauze konačno zaigrala na radost domaćih navijača. Jelena Marenić priredila golgeterski šou. Dve dobre asistencije Tijane Matić su krunisane golovima. Loša sreća omela Alinu Baka da se upiše u listu strelaca.

G

rađevinarke su pružale solidan otpor u prvih 19. minuta igre, ali su poklekle nakon dobrog proigravanja Nine Dorine do Jelene Marenić. Golmanka Rada, Marina Nikolić, u situaciji 1 na 1 nije imala šanse protiv Marenićeve. Četiri minuta kasnije Jelena Marenić šutira, ali se lopta odbija od stative. Odbijenu loptu Građevinarke šalju na Spartakovu polovinu terena. Prihvata je Suzana Tanasković koja se uspešno probila po desnoj strani i uputila odličan centaršut, a kapitenka domaćeg tima loptu nespretno prihvata grudima i šalje u sopstvenu mrežu. Opravdano slavlje gostujuće ekipe nije dugo potrajalo. U 32. minuti, na asistenciju Tijane Filipović, Marija Ilić se probila po levoj strani i kada se očekivao njen centaršut, ona je priredila iznenađenje šutirajući loptu lukavo po zemlji za 2:1. Deset minuta kasnije Jelena Marenić povisuje rezultat na 3:1. Minut pre završetka prvog poluvremena Sara Pavlović utrčava u prazan prostor, vara golmanku koja je istrčala da skrati ugao i rutinski loptu ubacuje u nebranjenu mrežu za 4:1.

Na početku drugog poluvremna Boris Arsić uvodi tri odmorne igračice koje nameću brži tempo i već nakon 2-3 minuta Kler Marfi je u odličnoj prilici da postigne pogodak, ali je oborena u šesnaestercu. Vrlodobra deliteljica pravde, Jasmina Mickoska, pokazuje na belu tačku a Marija Ilić je siguran egzikutor za 5:1. U 60. minuti rezultat je povećan na 6:1. Nakon odlične asistencije Tijane Matić, kapitenka Violeta Slović iz neposredne blizine loptu glavom šalje u mrežu. Dva minuta kasnije Ejmi Filips se probija po desnoj strani i loptu kao na tacni poslužuje Kler Marfi koja na svoj konto upisuje sedmi pogodak. Rezultat na 8:1 nakon asistencije Tijane Matić postiže Jelena Marenić. Deveti gol je postigla Tijana Matić iz slobodnog udarca sa oko 18 metara. Tačku na meč stavila je Jelena Marenić u 80. minuti. Golu je prethodio proboj Aline Baka po desnoj strani, ali osim lepih pokušaja i još boljih intervencija golmanke Građevinarki, Alina Baka nije uspela da loptu pošalje u gol rivalske ekipe.