16 nema
  • Fanđo Vajda
ŽFK Kanjiža - ŽFK Spartak 0 : 9 (0:3)

Natalija Drobnjak (beli dres) i Anđela Kričak

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Kanjiža, stadion FK Potisje. DATUM: 25.04.2018. od 17:00 časova. SUDIJA: Jovana Polić (Beograd). ASISTENTI: Marina Dragićević i Bojana Šćepanović. DELEGAT: Željko Reljić (Novi Sad). VREME: sunčano

S

partak je već u četvrtoj minuti došao do vođstva. Nabačenu loptu sa desne strane, kapitenka "golubica" šutira glavom, ali u gužvi pred golom lopta pogađa Magošijevu i skreće u mrežu. Drugi gol takođe glavom postiže Slovićeva nakon odlično izvedenog kornera od strane Sare Pavlović. Dva minuta kasnije Slovićeva je u prilici da postigne gol, ali ona nesebično loptu prosleđuje do Aline Baka koja iz neposredne blizine loptu šalje u mrežu.

U drugom poluvremenu Spartak pojačava pritisak na gol Kanjiže. U 55. minuti Filipsova ulazi u kazneni prostor i u prilici da ugrozi gol domaće ekipe biva oborena. Najstrožiju kaznu izvodi Slovićeva i Spartak vodi sa 0:4. Peti pogodak takođe postiže Slovićeva, a šesti Frajtovićeva. Sedmi pogodak je postigla Anđela Kričak, njen gol prvenac u Spartakovom dresu. Osmi gol postiže Marfijeva, a poslednji deveti Filipsova.

Utakmica fer i korektna uz izvanrednu organizaciju i gostoprimstvo domaće ekipe.