16 Dunja Mostarac
    18 Jelena Marenić
    19 Anđela Kričak
ŽFK Spartak - ŽFK Crvena zvezda 1 : 1 (5 : 6)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. DATUM: 16. 05. 2018. od 17:30 h. SUDIJA: Jasmina Mickoska (Obrenovac). ASISTENTI: Svetlana Bilić i Aleksandra Milojević. DELEGAT: Ljubiša Stanojlović (Požarevac).

P

rvo poluvreme je proteklo u dominaciji domaće ekipe koja je imala više izglednih prilika da ugrozi gol gostujuće ekipe, ali su ti pokušaji ostali bez konkretnog učinka. Manje-više bili su to slabi šutevi sa distance. U prvom poluvremenu samo tri momenta zavređuju pažnju.
❶ 17. minut: - Spartak je bio u odličnoj prilici da kruniše terensku inicijativu. Nina Dorin lobuje Zvezdinu golmanku koja je istrčavanjem pokušala da spreči napad, ali lopta pada ispred gola, a potom odskače i odlazi van terena iznad prečke.
❷ 23. minut: - Slična situacija, a u napadu je bila Zvezdina kapitenka, Katarina Đorđević. Ona lobuje Spartakovu golmanku, prebacuje preko gola, a lopta pada na mrežu iza prečke.
❸ 44. minut: - Povređena je jedna igračica. Oko nje se okupljaju igračice oba tima, dolazi do međusobnog gurkanja. Zvezdina igračica Tamara Marković rukom udara u predeo lica Marfijevu zbog čega dobija crveni karton.

Drugo poluvreme se nastavlja u dominaciji Spartaka sa igračicom više na terenu, ali su svi ti napadi i dalje nemaštoviti i jalovi. U 83. minuti Anđela Frajtović upućuje snažan šut, iskosa sa leve strane sa ugla šesnaesterca, golmanka slabo brani i ispušta loptu iz ruku, a Nina Dorin pritrčava i loptu šalje u mrežu. Spartak vodi sa 1:0 sedam minuta pre završetka meča.
U nastavku Zvezda nema šta više da čuva i igra na sve ili ništa. Spartak umesto da mudrom igrom utakmicu privede kraju, prihvata Zvezdin izazov što će se ubrzo pokazati kobnim.
U 89. minuti pred Spartakovim golom na travu pada Anđela Frajtović koja je zadobila jak udarac u glavu. Sudija ne reaguje, a uspaničene igračice traže da se igra prekine. Matićeva, kod koje je bila lopta, tada čini najgluplji potez koji je uspela da smisli i umesto da loptu pošalje daleko u polje ona je izbacuje u sopstveni korner. Sanda Malešević izvodi korner, odlično ubačena lopta pada na poluvolej Aleksandre Savanović, a nespretna Tijana Filipović loptu skreće u sopstvenu mrežu. Izjednačenje 1:1.

Ističe regularno vreme, Zvezda ostaje u igri. Po propozicijama takmičenja pristupa se izvođenju jedanaesteraca u kojima su fudbalerke Crvene zvezde pokazale veću zrelost i umešnost i u konačnom skoru pobedile sa 5:6.

Spartak je ostao bez finala, prvi put nakon sedam uzastopnih godina. S druge strane fudbalerke Crvene zvezde su nedavno slavile prvu pobedu nad Spartakom nakon 6 dugih godina (od 18. 03. 2012.). Zaslužile su i ovu drugu.