16 Dunja Mostarac 63'
    13 nema
    14 nema
ŽFK Spartak - ŽFK Napredak 11 : 0 (3:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion, oko 100 gledalaca. DATUM: 30. 04. 2017. od 16:00 časova. SUDIJA: Dragana Novaković (Sremska Mitrovica). ASISTENTI: Mirela Malešević i Ivana Nešković. DELEGAT: Emil Janković (Požarevac). VREME: Promenljivo oblačno, temperatura 14.0°C, pritisak 1003.9 hPa.

P

odmlađena ekipa ŽFK Napredak hendikepirana izostankom svojih najiskusnijih igračica, desetkovanih bolešću, hrabro se suprotstavila šampionkama u onoj meri koliko su dozvolile domaće igračice i splet objektivnih okolnosti.

Brojčano nadmoćniji Spartak dozvolio je gošćama jedino da se brane, a one su to iznenađujuće dobro činile, između ostalog, zahvaljujući vrlodobroj golmanki Jovani Petrović. Lep utisak u ekipi Napretka ostavile su kapitenka Lidija Bondžić i Anđela Kričak.

Od 60. minuta, zbog umora i prazne klupe za rezervne igračice, počeo je loš period za Napredak. Spartak je u igru uveo tri sveže igračice koje pojačavaju pritisak na gol Napretka. Poslednjih deset minuta umorne i demoralisane nisu bile u stanju da pruže efikasan otpor. Usledio je rafal od 5 golova, pa je konačan skor dostigao dvocifrenu brojku.
U ekipi Spartaka istakle su se kapitenka Violeta Slović i Marija Radojičić.