16 Dunja Mostarac
    18 Jelena Marenić 73'
    14 nema
ŽFK Spartak - ŽFK Vojvodina 6 : 0 (2:0)

IZVOD IZ ZVANIČNOG ZAPISNIKA:MESTO: Subotica, Gradski stadion. Gledalaca oko 200. DATUM: 17. 05. 2017. od 17:00 časova. SUDIJA: Jelena Banjeglav (Bačka Topola). ASISTENTI: Dragana Novaković i Marina Dragičević. DELEGAT: Nedeljko Radović (Novi Sad). VREME: Toplo i sunčano 25°C.

Domaće fudbalerke od prvog minuta preuzimaju inicijativu i sele se na polovinu terena koji pripada Vojvodini. Međutim, osim terenske nadmoćnosti, zbog loše završnice, ne uspevaju da ozbiljnije ugroze gol Đapićeve.
U 11. minutu Adrijana Delić je uspela da pobegne od čuvarki, da se izbori za poziciju i uputi prvi šut u okvir Spartakovog gola, ali Milica Kostić se nije dala iznenaditi. Pre toga Tijana Filipović i Marcelinja su zapretile golu Vojvodine, ali je i Tanja Đapić bila na visini zadatka.
Konačno, u 24. minutu, Spartak izvodi preciznu akciju, Marcelinja sa desne strane ubacuje loptu u peterac, a iskusna Radojičićeva je sprovodi u mrežu. Spartak vodi sa 1:0.
U finišu prvog poluvremena Vojvodina izvodi dva silovita napada. Prvo se Delićeva u 42. minutu probila do zone šuta, ali je Kostićeva uspela da odbrani. Drugi napad je usledio u 45+1 minuti kada Delićeva upošljava Mariju Kovačević, a ova sa ivice šesnaesterca snažno šutira pod prečku. Kostićeva je krajnjim naporom loptu izbacila u korner.
U 45+2 minuti stigla je kazna za propuštene prilike. Marcelinja je šutirala precizno sa distance za 2:0, a nespremna Đapićeva je loptu jedino mogla da isprati pogledom do svoje mreže.

U drugom poluvremenu Vojvodina startuje znatno ofanzivnije, ali ne zadugo. U 53. minuti Marcelinja povisuje rezultat na 3:0. Minutu kasnije ponovo je Marcelinja ugrozila gol, ali je Đapićeva nekako uspela da izbaci loptu sa same gol linije. U 55. minuti Tijana Filipović ponovo na probu stavlja Đapićevu.
Trener Vojvodine pokušava sa dve izmene (55. i 59. minut) da osveži svoju ekipu, ali već u 62. minuti Marcelinja šutira oštro po zemlji sa ivice šesnaesterca za 4:0.
U 68. minuti lepu kombinaciju izvode Tijana Filipović i Marcelinja, upošljavaju Adrienne Mekuko koja loptu ubacuje u mrežu za 5:0.
Konačnih 6:0 postavlja snalažljiva Tijana Filipović.

• Marija Radojičić u 24. minutu
  • Marcela Nascimento u 45+2, 52. i 62. minutu
  • Adrienne Mekuko u 67. minutu
  • Tijana Filipović u 88. minutu
NAJISTAKNUTIJA IGRAČICA:
  • Marcela Nascimento

U finalu Kupa Srbije Spartak će igrati protiv Mašinca koji je u Beogradu nakon boljeg izvođenja penala eliminisao Crvenu zvezdu 3 : 4 (0 : 0).